Detský nábytok pre útulnú detskú izby

Žiadna detská izba sa nezaobíde bez detského nábytku vyrobeného z kvalitného borovicového, smrekového alebo bukového dreva. Detský nábytok by mal spĺňať vysoké nároky na bezpečnosť aj dizajn. Z bezpečnosti sa jedná napríklad o zaoblené rohy stolov, postelí alebo skríň. Nábytok pre detské izby by mal byť volený s maximálnou starostlivosťou tak, aby pre dieťa nepredstavoval potenciálne riziko poranenia alebo nejakého vážnejšieho úrazu.

Poschodové a detské postele – bohatá ponuka

Sortiment detského nábytku tvorí skrine, nočné stolíky, písacie stoly, stoličky a ďalšie úložné priestory. Samozrejme nesmie chýbať ani detská posteľ a poschodová posteľ, ktoré sa postarajú o kvalitný a bezpečný spánok dieťaťa. Detský nábytok pre najmenších vyrobený z dreva môže byť v prírodnom dizajne alebo ozdobený atraktívnym farebným dekorom.

Z akých postelí môžete vyberať? Aké detské postele sa v obchodoch momentálne ponúkajú?

  • jednolôžkové detské postele
  • detské poschodové postele doplnené praktickým rebríkom
  • poschodové postele s možnosťou prístelky

Každá detská posteľ by mala byť vybavená roštom a matracom vybranú podľa vašich individuálnych požiadaviek. Detská posteľ i poschodová posteľ môže byť doplnená aj špeciálnou matracou určenú priamo pre detské postele.

Ideálna detská izba

Chcete pre svoje dieťa vytvoriť príjemnú atmosféru? Môžete sa držať niekoľkých všeobecných princípov, ktoré vám napovedia, ako má vyzerať ideálny detská izba. Začneme umiestnením detskej postele (detská postieľka). Detská alebo poschodová posteľ by mala byť situovaná pri stene, a to buď celú stranou, alebo aspoň čelom, ktoré sa nachádza za hlavou. Detská posteľ by štandardne (matrac do detskej postieľky) mala byť doplnená nočným stolíkom. Pre detské izby sú k dostaniu aj písacie stoly, ktorých umiestnenie je najvhodnejšie pri okne. Detské izby sa dnes zariaďujú ako svetlé, preslnené as dobrým vetraním (detská posteľ auto).

Detské izby a detský nábytok nájdete na http://www.babynabytek.sk/